langlion
langlion
banner

TOEIC Listening and Reading

 

TOEIC® 

(Test of English for International Communication™)

Certyfikat TOEIC® został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC® jest zatem egzaminem skupionym na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych.

Rocznie, do egzaminu podchodzi ponad 7 000 000 kandydatów na całym świecie. Uznawany jest przez ponad 14 000 firm, korporacji i organizacji.

Egzamin ten jest przeznaczony dla osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, zapewnia precyzyjny pomiar umiejętności językowych, w zakresie rozumienia ze słuchu, czytania oraz gramatyki.

TOEIC® jest obecnie najbardziej popularnym egzaminem na świecie, wybieranym przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów ds. rekrutacji, uczelnie państwowe oraz prywatne, administrację państwową oraz klientów indywidualnych.

 

TOEIC® Listening and Reading

TOEIC® Listening and Reading składa się z 2 części i trwa 2 godziny:

Sekcje egzaminuCzas trwaniaLiczba pytańSkala punktacji
Reading75 minut1005 - 495
Listening45 minut1005 - 495

 FORMAT EGZAMINU

Listening Comprehension (czas trwania: 45 minut) -
100 pytań / zadań testowych
 
Sekcja I - interpretacja fotografii10 pytań
Sekcja II – krótkie dialogi sytuacyjne (pytanie-odpowiedź)30 pytań
Sekcja III - dłuższe dialogi, 10 dialogów po 3 pytania do każdego 30 pytań
Sekcja IV - dłuższe wypowiedzi, ogłoszenia itp., 10 wypowiedzi po 3 pytania do każdej 30 pytań
Reading Comprehension (czas trwania 75 minut) -
100 pytań / zadań testowych
 
Sekcja V – uzupełnianie zdań fragmentem najbardziej pasującym do kontekstu40 pytań
Sekcja VI – uzupełnianie dłuższych tekstów fragmentami pasującymi do kontekstu, 3 teksty po 4 pytania do każdego12 pytań
Sekcja VII - autentyczne teksty biznesowe i pytania do tekstu,
7 do 10 różnych tekstów
28 pytań
teksty typu ‘double passages’ – dwa powiązane ze sobą teksty20 pytań

Oprócz punktacji, zdający otrzymuje również Raport Wyników, który opisuje umiejętności językowe osoby, która zdała test, oraz interpretuje wynik punktowy. Taki sposób prezentacji wyników testu pozwala na przedstawienie wyniku testu wraz z załączonym opisem kompetencji językowych kandydata.

 

Poziom trudności egzaminu

Egzamin został przygotowany z myślą o mierzeniu poziomu wiedzy z języka angielskiego w biznesie. Ocena jest wyrażona w punktach na skali od 10 do 990. Dlatego też, stopień trudności pytań jest zróżnicowany aby precyzyjnie określić na jakim poziomie znajduje się zdający. Zaletą egzaminu jest to, że kandydat nie deklaruje poziomu znajomości języka angielskiego przed przystąpieniem do egzaminu. To egzamin określa poziom zawansowania zdającego, zależnie od ilości punktów, którą otrzymał.

Przygotowanie do egzaminu

Do egzaminu TOEIC® można przygotować się na każdym kursie z elementami Business English. W praktyce oznacza to, że można po prostu uczyć się języka angielskiego a egzamin zdać jako zakończenie etapu nauki i weryfikację swoich postępów. Studenci zdają ten egzamin nawet kilka razy, za każdym razem podnosząc swój wynik i upewniając się, że mądrze inwestują w szkolenia językowe.

Przygotowując się do egzaminu należy zwracać uwagę na zasób słownictwa, jego poszerzanie i konsekwentne utrwalanie. Właśnie słownictwo jest kluczem do egzaminu TOEIC® i do języka angielskiego. Warto zatem czytać jak najwięcej autentycznych tekstów, słuchać radia czy oglądać programy informacyjne w telewizji. W miarę możliwości, należy utrzymywać kontakt z osobami obcojęzycznymi, nawet telefonicznie lub przez e-mail. Wówczas mamy szanse ‘eksperymentować’ z językiem i nasza swoboda w posługiwaniu się językiem bardzo szybko się zwiększa. Egzamin TOEIC został stworzony z myślą, aby testować praktyczną znajomość języka angielskiego, stopień swobody w komunikacji.

 

Uznawalność

Więcej informacji o uznawalności egzaminu znajdziecie Państwo tutaj

 

Terminy egzaminów

Egzamin TOEIC® jest organizowany w sesjach zamkniętych, odbywających się regularnie w centrum egzaminacyjnym Euro-School oraz może zostać przeprowadzony na żądanie, w dowolnie wybranym terminie. Szczegółowych informacji udziela nasze autoryzowane centrum egzaminacyjne: Euro-School, Piękna 7A, Mińsk Mazowiecki tel. 25 759 69 69 (w godz. 14.00-22.00)

 

Czas oczekiwania na wyniki

Egzamin TOEIC® gwarantuje najkrótszy czas oczekiwania na wyniki ze wszystkich egzaminów w Polsce. Standardowo, wyniki są znane w maksymalnie 10 dni roboczych.

 

Koszt egzaminu

Dla klientów indywidualnych, egzamin kosztuje:

– 320 złotych + 20 złotych za certyfikat (opcjonalnie) dla studentów i osób poszukujących pracy (zarejestrowanych w UP)

– 355 złotych + 20 złotych za certyfikat (opcjonalnie) dla pozostałych osób

 

Certyfikaty TOEIC®

Zdający otrzymują certyfikaty w 5 kolorach, w zależności od wyniku punktowego 10-990 punktów
pomarańczowy: 10 – 215 punktów
brązowy:220 – 465 punktów
zielony: 470 – 725 punktów
niebieski: 730 – 855 punktów
złoty:860 – 990 punktów

 

TOEIC® i poziomy Rady Europy (CEFR)

 A1A2B1B2C1
Listening (5-495 pkt) 60110275400490
Reading (5-495 pkt) 60115275385455
TOTAL 120225550785945

Szczegółowa tabela korelacji punktów egzaminu TOEIC® względem CEFR dostępna jest tutaj:

http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Dzialalnosc-ETS/Poziomy-Rady-Europy-CEF

 

Pełny próbny test TOEIC Online Placement & Practice

Darmowy test poziomujący z języka angielskiego!

sprawdz