langlion

luty

TOEFL JUNIOR

Euro-School jako Akredytowany Ośrodek Egzaminacyjny największej na świecie organizacji certyfikacyjnej ETS Global z siedzibą w Princeton, USA rusza z programem „TOEFL JUNIOR DLA WSZYSTKICH”.

Dzięki naszej akcji wszyscy uczniowie szkół publicznych w wieku 11-17 lat z terenu Mińska i powiatu mińskiego będą mogli przystąpić do międzynarodowego egzaminu TOEFL Junior BEZPŁATNIE! (normalna cena 300,00 zł).

Program zakłada przeprowadzenie sesji egzaminacyjnych w terminie 1 -30 kwietnia 2015 r.

Czym jest egzamin TOEFL Junior?
TOEFL Junior jest prestiżowym, międzynarodowym egzaminem certyfikującym skierowanym do uczniów w wieku 11-17 lat oceniającym poziom kompetencji językowej z języka angielskiego. Egzamin trwa 110 minut i składa się ze 126 pytań wielokrotnego wyboru podzielonych na trzy sekcje: Listening & Comprehension, Language Form & Meaning oraz Reading Comprehension.

Dlaczego warto przystąpić do egzaminu TOEFL Junior?
• dostarcza rodzicom oraz nauczycielom obiektywną informację na temat postępu ucznia w rozwijaniu znajomości      języka angielskiego w ciągu lat szkolnych.
• służy jako obszerne narzędzie do oceniania i ewaluacji.
• jest egzaminem rozpoznawalnym i uznawanym na całym świecie.
• mierzy znajomość języka angielskiego od poziomu A2 do B2 (według poziomów Rady Europy).
• określając poziom biegłości, motywuje do dalszej nauki.
• egzamin zawsze się „zdaje” – wynik jest prezentowany w postaci punktów na skali.
• cenny dodatek do portfolio uczniów.
• zdający otrzymuje Raport Wyników z opisem umiejętności językowych.
• wynik egzaminu maksymalnie w 10 dni roboczych.
• egzamin odbędzie się w Mińsku Mazowieckim.
• renomowane licea wysoko nagradzają certyfikaty językowe w rekrutacji.

Ponadto:

• koszt egzaminu dla ucznia – bezpłatnie (normalna cena 300,00 zł)
• dyplom dla ucznia za udział w egzaminie
• możliwość oficjalnego potwierdzenia wyniku międzynarodowym certyfikatem TOEFL Junior (za opłatą 199,00 zł).
• certyfikat dla szkoły biorącej udział w akcji.
• wyróżnienie dla nauczycieli koordynujących akcję.

W dniu 19 lutego przesłaliśmy Państwu szczegółowe informacje na temat programu „TOEFL Junior dla wszystkich”, wraz z następującymi załącznikami:

1. List przewodni do dyrektorów szkół
  2. Pismo od Starosty Mińskiego, popierające naszą akcję
  3. Informacje ogólne dotyczące akcji TOEFL Junior dla wszystkich”
  4. List do rodziców
  5. Formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych
  6. Formularz rejestracyjny

Uprzejmie prosimy o przekazanie uczniom  w Państwa szkole listu do rodziców (załącznik 4), który informuje o idei projektu oraz korzyściach płynących z przystąpienia dziecka do egzaminu TOEFL Junior.

Rodzice, którzy wyrazili chęć przystąpienia dziecka do egzaminu proszeni są o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik  5).

Przypominamy, że sam egzamin oraz jego wynik są całkowicie bezpłatne dla każdego ucznia Państwa szkoły. Jeśli uczeń/rodzic wyrazi chęć potwierdzenia wyniku międzynarodowym certyfikatem, który jest odpłatny (specjalna promocyjna cena 199 zł), wówczas prosimy o zaznaczenie tego faktu na formularzu rejestracyjnym.  Deklaracja ta nie jest absolutnie zobowiązująca. Również po otrzymaniu oficjalnych wyników uczeń/rodzic może w każdej chwili zgłosić chęć otrzymania certyfikatu kontaktując się bezpośrednio z Euro-School.

W projekcie biorą udział tylko uczniowie w wielu 11 – 17 lat.

Wszystkich kandydatów do egzaminu prosimy umieścić na formularzu rejestracyjnym (załącznik 6) i przesłać go mailem: euroschool@euroschool.edu.pl lub pocztą na adres:

Euro-School Szkoła Języków Obcych sp. z o.o.

ul. Piękna 7A

05-300 Mińsk Mazowiecki

Ostateczny termin nadsyłania formularzy rejestracyjnych upływa w dniu 9 marca 2014 r.

Terminy sesji egzaminacyjnych to: 4 kwietnia, 11 kwietnia, 18 kwietnia i 25 kwietnia. Dostępne godziny rozpoczęcia egzaminów to: 9.00, 11.30, 14.00, 16.30.

Egzaminy będą odbywać się na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pięknej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Państwa szkoły do skorzystania z tej wyjątkowej okazji bezpłatnego sprawdzenia swojej wiedzy z języka angielskiego podczas międzynarodowego egzaminu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach 14.00 – 22.00.

Izabela Troć, Dorota Jarzębska

sekretariat@euroschool.edu.pl